تلویزیون های OLED ال جی

شرکت ال جی الکترونکیس گام‌های بلندی در مسیر محبوبیت تلویزیون های OLED برداشته است. تلویزیون های OLED ال جی همچنان به پیشرفت، محبوبیت و پیشتازی در این بازار ادامه می‌دهند.

تلویزیون های OLED

شکل- تلویزیون های OLED

بازار تلویزیون های اولد (OLED) به سرعت در حال رشد است؛ رشدی که مدیون کیفیت بالا و فناوری‌های پیشرفته در این تلویزیون‌ها و البته رقابتی‌تر شدن و پایین آمدن قیمت‌های آنها است.

بنا‌بر جدیدترین گزارش مرکز تحقیقاتی IHS Markit که در زمینه تحقیقات بازار تخصص دارد، بازار جهانی تلویزیون های اولد  ال جی از فروش ۳۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۳ به ۲٫۵۴ میلیون دستگاه در سال جاری خواهد رسید.

این رقم از افزایش ۸ برابری فروش این تلویزیون‌ها تنها در طی ۵ سال خبر می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۲ فروش این تلویزیون ها به ۹٫۳۵ میلیون دستگاه نیز برسد.

هوش مصنوعی در تلویزیون های OLED ال جی

تلویزیون اولد ال جی روز به روز کیفیت بیشتری داشته و فناوری‌های پیشرفته‌تری را در خود جای می‌دهند که با امکانات کاربرپسند و ساده‌تر مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کنند.

تلویزیون جدید OLED ال جی مجهز به فناوری هوش مصنوعی ThinQ از پلتفرم انحصاری خود ال جی یعنی AI ThinQ پشتیبانی می‌کند.

به گفته یکی از مدیران ال جی، کیفیت بالا، فناوری هوش مصنوعی و البته قیمت رقابتی از مهم‌ترین عواملی هستند که توجه مشتریان را به سوی تلویزیون های اولد ال جی جلب می‌کنند.

با رشد سریع بازار جهانی تلویزیون های اولد، رقابت میان تولیدکنندگان نیز شدت می‌گیرد.

در حال حاضر ۱۵ شرکت سازنده وارد بازار تلویزیون های اولد شده‌اند که شامل شرکت‌های سونی، پاناسونیک و هایسنس می‌شود.

شرکت ال جی الکترونیکس نیز با کسب ۷۰ درصد از سهم بازار پیشتاز این میدان است.

gadgetnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم