مانیتور Pro MP223 ام‌اس‌آی

مانیتور MSI برتری قابل توجهی در زمینه‌ی برچسب قیمتی دارد؛ اما با چنین قیمتی می‌توان مانیتوری کارآمد و باکیفیت عرضه کرد؟

شکل- مانیتور Pro MP223 ام‌اس‌آی

بررسی مانیتور Pro MP223 ام‌اس‌آی؛ خوش‌قیمت و بی‌دردسر

اگر سری به بازار کامپیوتر بزنید و به‌دنبال مانیتوری درخورتوجه در بازه قیمتی ۴ میلیون تومان باشید، احتمالاً با ناامیدی بازار را ترک خواهید کرد؛ چراکه در مدل‌های موجود در این بازه قیمتی نه خبری از نرخ‌نوسازی بالا است و نه ویژگی‌های چشمگیر سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری.

اما نماینده MSI با نام Pro MP223، هرآنچه از یک مانیتور مناسب و ارزشمند، انتظار می‌رود با خود به‌همراه دارد؛ ویژگی‌های مهمی چون نرخ‌نوسازی بالا، زمان پاسخ‌گویی فوق‌العاده کم و روشنایی مناسب.

چنین ویژگی‌هایی، دامنه استفاده‌های دستگاه را مانیتوری صرفاً اداری به مانیتور گیمینگ و مناسب طراحی نیز گسترش می‌دهد. درچنین شرایطی حداقل روی کاغذ، نماینده MSI می‌تواند یکی از ارزشمندترین مانیتورهای بازار در بازه قیمتی ۴ میلیون تومان به‌شمار رود.

بررسی مانیتور Pro MP223 ام‌اس‌آی

پرواضح است که از دستگاهی با کاربری General در دسته‌بندی اقتصادی، نمی‌توان انتظار طراحی جسورانه و متفاوتی داشت. مانیتور Pro MP223 نیز از این قاعده مستثنی نیست و با بهره‌مندی از بدنه‌ای یکپارچه از جنس پلاستیک، ظاهری به‌اصطلاح «همه‌پسند» را ارائه می‌کند.

حاشیه‌های اطراف نمایشگر تا حد امکان کاهش پیدا کرده‌اند و اگر پیش‌ از این از مانیتوری معمولی با حاشیه‌های ضخیم استفاده می‌کردید، با نگاهی به Pro MP223، حس شناور بودن محتوا در هوا را تجربه می‌کنید. البته تنها برای چند ساعت و سپس تبدیل به امری عادی خواهد شد.
پنل VA این مانیتور از وضوح Full HD با نسبت ۱۶:۹ استفاده می‌کند. بنابراین از نظر کیفیت تصویر خروجی تفاوت عمده‌ای با دیگر پنل‌های VA بازار ندارد. اما آنچه Pro MP223 را از مانیتورهای هم‌قیمت خود متمایز می‌کند، نرخ نوسازی ۱۰۰ هرتز و زمان پاسخ‌گویی یک میلی‌ثانیه‌ای آن است.

یک درگاه HDMI از نوع ۱٫۴b با حداکثر وضوح تصویر ۱۰۸۰p@120hz
یک درگاه D-Sub (بخوانید VGA) با حداکثر وضوح تصویر ۱۰۸۰p@60hz
یک خروجی ۳٫۵ میلی‌متری صدا
یک ورودی برق DC

با در نظر گرفتن قیمت مانیتور و ویژگی‌های کلیدی‌ای چون نرخ‌نوسازی ۱۰۰ هرتزی، وضوح Full HD، زمان پاسخ‌گویی یک میلی‌ثانیه‌ای و پشتیبانی از FreeSync . مانیتور Pro MP223 قطعاً یکی از بهترین انتخاب‌ها در با بودجه ۴ میلیون تومان به‌شمار می‌رود.

در کنار ویژگی‌های ذکرشده، نمی‌توان از مواردی چون EyesErgo، مانت VESA، زاویه دید گسترده و ستاپِ بدون ابزار مانیتور چشم‌پوشی کرد.

Monitor Pro MP223

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم