پروژکتور لیزری ۴K ال‌ جی

پروژکتور لیزری جدید ۱۴۰ اینچی ۴K ال‌جی به‌نام ال‌جی HU70LA از تلویزیون‌های OLED این شرکت قیمت ارزان‌تری دارد.
پروژکتورهای HD برای کسانی که به‌دنبال نمایشگری بزرگ با پرداخت حداقل قیمت هستند، راهکاری مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود. چنین کاربرانی می‌توانند با پرداخت مبلغی ناچیز، تصویری در ابعاد نمایشگرهای بزرگ دراختیار داشته باشند.

پروژکتور لیزری ۴K ال‌ جی

شکل- پروژکتور لیزری 4K ال‌ جی

پروژکتور لیزری ۴K ال‌ جی قیمت ارزان‌تری از تلویزیون OLED دارد


پروژکتور لیزری جدید ۱۴۰ اینچی ۴K ال‌جی به‌نام ال‌جی HU70LA از تلویزیون‌های OLED این شرکت قیمت ارزان‌تری دارد.

پروژکتورهای HD برای کسانی که به‌دنبال نمایشگری بزرگ با پرداخت حداقل قیمت هستند، راهکاری مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود. چنین کاربرانی می‌توانند با پرداخت مبلغی ناچیز، تصویری در ابعاد نمایشگرهای بزرگ دراختیار داشته باشند. درباره‌ی پروژکتورهای ۴K چنین صحبتی تا پیش‌از‌این صادق نبود و معمولا قیمت چنین پروژکتورهایی گران‌تر از تلویزیون ۴K تمام می‌شد؛ اما ال‌جی با معرفی پروژکتور ۴K HDR جدید خود، دسترسی به چنین نمایشگرهایی را با قیمت ارزان‌تر از تلویزیون ۶۵ اینچی OLED فراهم کرد.

پروژکتور جدید ال‌جی LG HU70LA با قابلیت ارائه‌ی تصویر تا ۱۴۰ اینچ و پشتیبانی از HDR ،WebOS 4.5 ،TruMotion و تکنولوژی موشن‌کنترل ال‌جی با قیمت ۱,۷۹۹ دلار چنین امکانی را دردسترس کاربران قرار داده است.
برای مقایسه، تلویزیون ۶۵ اینچی C9 OLED ال‌جی با قیمت ۲,۴۹۹ دلار فروخته می‌شود. این بدان معنی است که HU70LA نمایشگری با ابعاد ۷۵ اینچ یا بزرگ‌تر و با قیمت ۷۰۰ دلار کمتر دراختیار کاربران قرار می‌دهد. تنها مسئله‌ای که وجود دارد، این است که شدت روشنایی پروژکتور جدید ال‌جی ۱,۵۰۰ لومن است که این مقدار هنگام معادل‌سازی برای مقایسه با روشنایی تلویزیون، تنها برابر با حدود ۴۰۰ لومن است (عدد روشنایی پروژکتور و تلویزیون را نمی‌توان به‌صورت مستقیم با یکدیگر مقایسه کرد). البته کاربرانی که بخواهند پروژکتوری با شدت روشنایی بیشتر داشته باشند، می‌توانند ال‌جی HU85LA جدید را با قیمت ۶,۰۰۰ دلار بخرند.

پروژکتور لیزری ۴K ال‌ جی در مقایسه با تلویزیون ۴K

فناوری پروژکتورهای ۴K و تلویزیون‌های ۴K نکات مثبت و منفی فراوانی در مقایسه با یکدیگر دارند؛ اما یکی از بدیهی‌ترین مزیت‌های تلویزیون‌ها دربرابر پروژکتورها، شدت روشنایی بیشتر و کنتراست تصویر بهتر آن‌ها است. این در حالی‌ است که پروژکتورها عموما نمایشگر بزرگ‌تری دراختیار کاربران قرار می‌دهند.
دراصل باید گفت بدون دیدن تصاویر دو دستگاه، مقایسه‌ی پروژکتور ال‌جی HU70LA و تلویزیون ال‌جی C9 OLED کار ساده‌ای نیست؛ اما براساس مشخصات روی کاغذ، به‌نظر می‌رسد مزیت‌هایی که درباره‌ی تلویزیون‌های هوشمند مطرح شد، برای این دو دستگاه نیز صادق باشد.

نباید فراموش کنیم هنگام مقایسه، ما باید دو محصول هم‌جنس و هم‌سنگ را با یکدیگر مقایسه کنیم؛ در‌نتیجه به‌غیر از موضوع قیمت، شاید به‌راحتی نتوان پروژکتور و تلویزیون هوشمند را در دو کفه‌ی ترازو با یکدیگر مقایسه کرد. تنها نکته‌ای که می‌توان با قطعیت گفت این است که تلویزیون‌های ۴K در مقایسه با پروژکتورهای ۴K قیمت بسیار گران‌تری دارند.

source

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم